KATALOG TASARIM

Katalog; satış ve pazarlama faaliyetlerinin olmazsa olmazıdır. Katalog tasarım içerik ve matbaa baskısı üçlüsünün başarılı bir şekilde bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir katalog satış ve pazarlama faaliyetleri için hayati önem taşır. Günümüzde internet teknolojilerinin geldiği noktada, dijital ortam özellikle de facebook ve twitter gibi sosyal medyanın kullanımı basılı iletişim araçlarının kullanımını azaltmış olsa da katalog ve broşür gibi geleneksel reklam malzemeleri halen en etkili satış ve pazarlama araçları olmaya devam etmektedir.
Kataloglar firmaların yapısına, faaliyet gösterdiği sektöre, ürün ve hizmetlerine göre farklılıklar gösterebilir. Firmaların faaliyet alanı yada sunduğu ürün ve hizmet ne olursa olsun her firmanın güzel tasarlanmış kaliteli ve anlamlı içeriğe sahip prestijli bir kataloğa ihtiyacı vardır.

Başarılı katalog tasarımı için dikkat edilmesi gerekenler;

  • Net ve anlaşılır içerik
  • Profesyonel kalitede fotoğraflar
  • Sade ve güçlü grafik tasarım
  • Kaliteli kağıt, malzeme, baskı ve matbaa işçiliği

Bordo Çözümevi Reklamcılık olarak bu güne kadar bir çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için katalog tasarım, katalog baskısı, katalog için fotoğraf çekimi konularında ürün ve hizmet ürettik. Faaliyet alanınız yada pazara sunduğunuz ürününüz/hizmetiniz ne olursa olsun etkileyici katalog tasarım, kaliteli içerik ve sorunsuz baskı çözümlerimizle her zaman yanınızdayız.

Her türlü katalog tasarım ihtiyaçlarınız için;

  • İsterseniz hepsi bir arada anahtar teslimi (Katalog içeriği oluşturma + Katalog fotoğraf çekimi + Katalog Tasarımı + Katalog matbaa baskısı)
  • İsterseniz sadece fotoğraf çekimi, Sadece katalog grafik tasarımı yada sadece matbaa baskısı konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katalog tasarım ve baskı işlerimizden bazılarını aşağıda ki albümde görebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak iç sayfalarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Son Yapılan Katalog Tasarımları

Katalog artık sadece matbaada basılmış haliyle kullanılmakla kalmıyor. Aynı zamanda e-katalog formatında hazırlanıp internet sitesi aracılığı ile elektronik ortamda dünyanın her yerinden ulaşılabilir hale gelmiştir. Bu anlamda e-katalog tasarımı da firmalar için önem kazanmıştır. E-katalog tasarımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İnternet ortamında kullanılacağı göz önünde bulundurularak;

  • Dosya boyutlarının çok büyük olmamasına
  • Ekranda net okunabilir olmasına
  • Tablet ve cep telefonlarından da erişilebilir olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Etiketler