Elenor Sıvı Sabun Ambalajı

Ambalaj Tasarımı / Etiket Tasarımı

Ürüne özel etkileyici, akılcı, rekabetçi etiket ve ambalaj tasarımı.

Gıda, temizlik, kozmetik, kişisel bakım, ilaç, geda takviyesi ve daha bir çok ürün için etiket/ambalaj tasarımı.

Etiket veya ambalaj ürünün satışını doğrudan etkileyen en önemli unsurlardandır.

Başarılı bir etiket ve ambalaj  tasarımı için;

  • Ambalajın veya etiketin tasarımı ürün özelliklerini, kalitesini ve iddiasını öne çıkarmalıdır. Muadil ve rakip ürünler ile mutlaka karşılaştırılmalı, hedef kitlenin beklentilerine cevap verebilmelidir.
  • Ürünün markası, ürünün adı, ambalajı, fonksiyonelliği, ambalajın formu, rafta duruşu gibi tüm konular hassasiyetle belirlenmeli ve bir bütün olarak ele alınıp değerlendirilmelidir.
  • Etiket veya ambalaj tasarımı yapılırken, grafik ve görsel tasarımın ürünün özelliklerini öne çıkarmasına özen gösterilmelidir. Ürünün kalitesini ve işlevini net bir şekilde açıklamalıdır. Mümkün ise kanıtlamaya yönelik açıklayıcı ibareler olmalıdır.
  • Ayrıca markanın kurumsal imajını yansıtmalı ve bu imajı güçlendirmelidir. Hedef kitlenin satın alma gücü ve beklentileri iyi belirlenmeli ve çalışmalar bu doğrultuda ilerlemelidir.

Üretim ve Baskı

  • Ambalaj ile ilgi diğer bir konuda ambalajın üretim/baskı sürecidir. Ambalaj teknolojisinin hızla gelişmesi her geçen gün yeni fikirler ve yöntemler doğurmaktadır. Bu yöntemler ve teknolojiler sürekli takip edilmeli ve ürüne uygun şekilde kullanılmalıdır.
  • Pazarın gerektirdiği rekabet ve yeniliklere uyum sağlamalı gerektiğinde, gerekli değişiklikleri yaparak yenilenmeli ve rekabetin gerisinde kalmamalıdır.

Farklı etiket / ambalaj tasarım fikirleri için panomuzu ziyaret edebilirsiniz.