KATALOG HAZIRLIK SÜRECİ

Daha iyi hazırlanmış bir katalog tasarımı ile satışlarınızı artırabilirsiniz.

Satışlarınızı arttırmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olabilecek katalog hazırlık süreci

Hedef müşterilerinizin katalog tasarımınızda ürün bilgilerini kolayca bulabilmeleri çok önemlidir. Bu yüzden, akıllıca tasarlanmış ve tasarım düzeni tekniklerini kullanılarak oluşturulmuş bir katalog satışlarınızı artırabilir.

İlk olarak ürün bilgilerinizin doğru şekilde organize edildiğinden, bulunması kolay olduğundan ve anlaşılır olduğundan emin olmalısınız. Kataloğunuzda birçok sayfaya yayılmış çok sayıda ürün varsa, müşterilerininzin katalogda aradıklarını bulmaları zorlaşacaktır. Bu nedenle, ürünlerinizi kategorilere ayırmalısınız.

Ürünlerinizin önemli avantajlarını vurgulamaya odaklanın. Kataloğunuzda karışıklığa neden olabilecek veya müşterileriniz için önemsiz olabilecek gereksiz detayları veya açıklamaları kataloğunuza koymayın. Kısacası kataloğunuz sade, net ve anlaşılır olmalıdır.

Katalog tasarımında dikkat gereken en önemli konular şunlardır:

Katalog Tasarım Süreci
  • Kategorilere ayrılmış ürün listesi hazırlama

  • Okunması ve anlaşılması kolay ürün bilgilerinin yazılması

  • Ürünlerinizin en önemli özelliklerini ve avantajlarını vurgulayın

  • Anlamlı info grafikler ve istatistikler kullanın

  • Yüksek kaliteli ürün fotoğrafları oluşturun

  • Eyleme geçmek isteyen müşterileriniz için iletişim bilgilerinizi/kanallarını mutlaka ekleyin

Satışlarınızı artırmaya yönelik profesyonelce hazırlanmış katalog tasarımı

Ekibimiz katalog içeriğinizi hazırlarken size yol gösterebilir. Doğru hazırlanmış bir içerikle kataloğunuzu geri dönüşü yüksek bir hale getirebilirsiniz.

Dikkat çekici bir katalog müşterilerinizin sizi fark etmesini sağlayabilir. Fakat bu müşterilerinizi rakiplerinizle değil de sizinle iş yapmaya ikna etmesi için yeterli olmayabilir. İyi yazılmış metinleri, temiz ve özgün tasarım düzenleri ile birlikte kullanmak, ayrıca kataloğa uygun yazı tipi seçimi, renklerin ve fotoğrafların kullanım şekli kataloğunuzdan alacağınız geri dönüşü büyük ölçüde değiştirecektir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Kataloğunuzun hazırlık aşamasında ücretsiz danışmanlık için grafik tasarımcılarımızdan birini arayabilirsiniz. 0212 210 34 44

Bordo Çözümevi ile Çalışmak

Kataloğunuzu tüm amaç ve hedeflerinize cevap verebilecek şekilde tasarlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bordo Çözümevi tüm grafik tasarım sürecini üstlenecek, ihtiyacınıza en uygun katalog tasarımını oluşturacaktır.

Bordo Çözümevi tarafından yürütülen tüm grafik çalışmalarının tasarım memnuniyeti garantimiz kapsamındadır. Bu nedenle, sunulan tasarım çözümlerimizden memnun değilseniz, katalog tasarımınız mükemmel olana kadar görüşlerinizi dinleyip revize edip veya yeni tasarım seçenekleri geliştiriyoruz.  Sonuçtan tamamen memnun olduğunuzdan emin olmanızı sağlıyoruz ve bunun için ekstra ücret talep etmiyoruz.

Katalog projelerimizden bazı katalog tasarım örneklerini gürün.

TÜMÜNÜ GÖR