Ürün kataloğu, Firma tanıtım kataloğu, İnşaat kataloğu, Broşürler, Fiyatlı ürün broşürleri, Fiyat listesi, Faaliyet raporu, Kitap ve daha birçok konuda kapak tasarım örnekleri ve referansları. Farklı sektörlerden bir birinden çok farklı kapak tasarımları. Firma/marka’nın ve faaliyet gösterdiği sektöre ve hedef kitlesine uygun katalog kapak grafik tasarımları.  Firma/marka’yı yansıtan, ilk bakışta ne olduğu anlaşılabilen, etkileyici ve akılda kalıcı kapak tasarım.

Bir katalog, kitap veya broşürün kapağı hedefi etkileyebilmenin başlangıç noktasıdır, ilk adımıdır. Hedef kitle daha kapağı ilk gördüğünde katalog, kitap veya broşürün ne ile ilgili olduğunu anlamalıdır. Katalog, kitap veya broşürün kapağı temsil ettiği firma veya markayı bir bakışta yansıtmalı. Kalite, güvenilirlik ve yeterlilik gibi konularda karşıya tatmin edici bir görüntü sergilemelidir.

Kapak tasarımı matbaa baskısında güzel sonuçlar elde edebilecek şekilde tasarlanmalıdır. Kapak tasarımı yapılırken baskıda kullanılacak kağıt ve baskı tekniği göz önünde bulundurularak farklı uygulamalar yapılabilir. Örnek vermek gerekirse; Ekstra renk kullanımı, varak yaldız, gofre/kabartma, Özel kesim, taslama, sıvama, ciltleme teknikleri ve daha bir çok konuda farklı uygulama ve varyasyonlar yapılabilir.